Home

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Grudniowe akcje krwiodawstwa

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w akcjach krwiodawstwa, które odbędą się:

1. ? w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych przy ul. Traugutta w czwartek, 7 grudnia, w godzinach od 8:00 do 13:00

2. - na Placu Jana Pawła II w czwartek, 14 grudnia, w godz. od 8.30 do 14.00 (rejestracja do 13.30).
Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.
Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabat dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Prosimy odwiedzić stronę www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

 

PostHeaderIcon Odznaczenia dla honorowych krwiodawców

W sobotę 2 grudnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" odbyła się uroczysta akademia z okazji "Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce". Uroczystość zorganizowana została przez Radę Rejonową Klubów Honorowych Dawców Krwi PCK Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.
Na wstępie prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, Bogdan OGROCKI, serdecznie przywitał wszystkich honorowych dawców krwi, prezesów Klubów HDK PCK, sponsorów, a w szczególności zacnych gości w osobach: członka Zarządu Powiatu Bielskiego, Katarzynę ADAMIEC, sekretarza Miasta Czechowice-Dziedzice, Marka GAZDĘ, dyrektora Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. Roberta KASPROWSKIEGO, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, bryg. Zbigniewa MIZERĘ, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach - Stanisława DYLĄGA oraz kierownika Oddziału Terenowego RCKiK w Bielsku-Białej, Gabrielę GOROL, Alinę MACHER z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, przewodniczącego ZZ KADRA przy PG SILESIA w Czechowicach-Dziedzicach, Tomasza SZPYRKĘ, a także gospodarza obiektu prezesa OSP "Czechowice", dh Krzysztofa SZAREGO.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jubileusz 40-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. Ludwika Hirszfelda przy ZF TRW

W sobotę, 25 listopada w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Jubileuszu 40-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK im. Ludwika Hirszfelda przy ZF TRW w Czechowicach-Dziedzicach.

+9 zdjęć

Pełniący rolę gospodarza, prezes Klubu, Lucjan Martyniak serdecznie przywitał wszystkich honorowych dawców krwi, prezesów Klubów HDK PCK z Rejonu Bielskiego, sponsorów, a w szczególności zacnych gości w osobach: przewodniczącego Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża, Sławomira Kaczyńskiego, dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Stanisława Dyląga, Kierownika Oddziału Terenowego RCKiK w Bielsku-Białej, Gabrielę Gorol, prezesa Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, Bogdana Ogrockiego, przewodniczącego Rejonowej Rady Krwiodawstwa PCK w Bielsku-Białej, Jerzego Zużałka, burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta, zastępcę przewodniczącego Rady Miejskiej, Krzysztofa Bergela, dyrektora PKM, Jana Matla oraz dyrektorów ZF TRW: Szymona Puśleckiego i Rafała Nogę.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Listopadowa akcja krwiodawstwa

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się na Placu Jana Pawła II w czwartek, 9 listopada, w godz. od 8.30 do 14.00 (rejestracja do 13.30).
Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.
Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabat dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Prosimy odwiedzić stronę www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

 

PostHeaderIcon Odznaka Honorowa Polskiego Czerwonego Krzyża dla Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach


W dniu 24 października  2017 r. w trakcie sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się miła uroczystość podczas której, Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej pan Bogdan OGROCKI,  wspólnie   z członkiem Zarządu OR PCK w Bielsku-Białej panem Henrykiem STOKŁOSĄ przekazali na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach pana Damiana ŻELAZNEGO i Burmistrza pana Mariana BŁACHUTA - Odznakę Honorową PCK III stopnia dla Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach - w  uznaniu zasług na rzecz PCK.

Prezes B. OGROCKI, stwierdził, że Czechowice-Dziedzice są drugim miastem po Bielsku-Białej, które w tak wspaniały sposób zostały wyróżnione przez władze Polskiego Czerwonego Krzyża. Liczę na to, że odznaczenie to będzie wisiało tutaj na sali sesyjnej, ponieważ jest dowodem uznania dla radnych miejskich wszystkich kadencji oraz dotychczasowych włodarzy miasta. Jest to pierwsze odznaczenie dla Czechowic-Dziedzic ale sądzę, że nie ostatnie. Jeszcze raz gratuluję przyznanego odznaczenia i dziękuję za nieocenioną pomoc przedstawicieli Rady Miejskiej oraz pracowników Urzędu Miasta w Czechowicach-Dziedzicach, która pozwala nam właściwie rozwijać czerwonokrzyski ruch w naszym mieście, gminie i powiecie - podsumował prezes, Bogdan Ogrocki.

 
Więcej artykułów…
grudzień 2018
pwścpsn
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31