Home

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Akcja krwiodawstwa w Cargo

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Miasta i Gminy Czechowice ? Dziedzice zaprasza wszystkich chętnych do podzielenia się swoją krwią z potrzebującymi do udziału w kolejnej akcji krwiodawstwa, jaka zostanie zorganizowana w piątek, 5 marca, w Świetlicy PKP Cargo przy ulicy Hutniczej (budynek obok Dworku Stara Cynkownia, można przejść tunelem z ul. Kolejowej).
Akcja odbędzie się w godz. od 8 do 12, przypominamy, że rejestracja dawców kończy się zawsze na pół godziny przed zakończeniem akcji.

 

PostHeaderIcon Uczniowie - krwiodawcy nie zawiedli

Aż 62 osoby zgłosiły się w piątek, 12 lutego, do ambulansu stojącego najpierw pod Zespołem Szkół Silesia a następnie pod Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej - Curie aby podzielić się z innymi swoją własną krwią. Lekarz dopuścił do oddawania 45 osób co pozwoliło pozyskać dla Banku Krwi 20 250 ml tego bezcennego leku.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Miasta i Gminy Czechowice  - Dziedzice składa serdeczne podziękowania młodzieży, która wzięła udział w akcji, a także pozostałym darczyńcom, którzy zdecydowali się na oddawanie krwi w tym dniu.
Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach, a z ich harmonogramem można zapoznać się a zakładce Planowane akcje.

 

PostHeaderIcon Zaświadczenia o ilości oddanej krwi

Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi informuje, że w czasie najbliższej akcji krwiodawstwa, jaka będzie organizowana w dniu 12 lutego w godz. od 8.15 do 13 w Zespole Szkół Silesia (od 8.15 do 11) i Zespole Liceów Ogólnokształcących (od 11.15 do 13) wydawane będą zaświadczenia o ilości oddanej w 2009 roku krwi oraz jej równowartości. Zaświadczenia te konieczne są jeśli krwiodawca zamierza dokonać odliczenia oddanej krwi, jako darowizny, od podatku. Prosimy więc zainteresowane osoby o zgłoszenie się w ambulansie.

 

PostHeaderIcon Wesołych Świąt

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy Czechowice - Dziedzice składa wszystkim krwiodawcom oraz sympatykom i wolontariuszom najserdeczniejsze życzenia, świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość, odpoczynek, oraz pomyślność i sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym w Nowy Roku.

 

PostHeaderIcon Uroczysta gala krwiodawców

W sobotę, 5 grudnia, w hotelu Magura odbyła się uroczystość będąca zwieńczeniem obchodów 90 ? lecia PCK i 50 ? lecia Honorowego Krwiodawstwa. Rolę gospodarzy pełnili: Bogdan Ogrocki ? przewodniczący Rady Rejonowej HDK PCK w Bielsku-Białej, Stefan Kurdek ? przewodniczący Śląskiej Rady Okręgowej HDK PCK i Jerzy Foltyniak - Prezes ZR PCK.
Oprócz środowiska honorowych dawców krwi z obszaru podlegającego Radzie Rejonowej w Bielsku ? Białej w uroczystości wzięła udział posłanka Mirosława Nykiel, prezes Radia Bielsko ? Jerzy Handzlik, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, w których odbywają się akcje krwiodawstwa, przedstawiciele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z dyrektorem dr Stanisławem Dylągiem na czele i dr Markiem Graczyńskim - kierownikiem oddziału terenowego krwiodawstwa w Bielsku-Białej.
Uroczysta gala była okazją do podziękowania tym, którzy poprzez oddawanie krwi, niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Najbardziej zasłużeni Honorowi Krwiodawcy odebrali odznaczenia, medale, dyplomy i gorące podziękowania za swoją służbę dla drugiego człowieka. Podziękowania odebrali także dyrektorzy szkół, które udostępniały swoje podwoje dla przeprowadzenia akcji krwiodawstwa, posłanka Mirosława Nykiel, za wspieranie krwiodawców i PCK, podobnie Jerzy Handzlik.
Medal Pamiątkowy Ruchu Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz Medal pamiątkowy z okazji 90 ? lecia PCK otrzymały dwa kluby HDK  z Czechowic ? Dziedzic. W imieniu Klubu Honorowych Dawców Krwi Miasta i Gminy Czechowice ? Dziedzice odebrał je prezes Piotr Giemza, a w imieniu Klubu HDK PCK działającego przy TRW Steering Systems Poland w Czechowicach ? Dziedzicach prezes Lucjan Martyniak. Obaj prezesi odebrali także indywidualne Medale Pamiątkowe.
Wśród wyróżnionych szkół znalazły się: Zespół Szkół Silesia, Zespól Liceów im. M. Skłodowskiej i Zespół Szkół Technicznych i Licealnych.

 
Więcej artykułów…
październik 2019
pwścpsn
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031