Home

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Krwiodawcy podsumowali rok i podzielili się opłatkiem

W sobotę, 8 grudnia, w Dworku Eureka w Czechowicach-Dziedzicach krwiodawcy skupieni w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, przy ZF TRW oraz PKP Cargo podsumowali rok, odebrali odznaczenia oraz podzielili się opłatkami.
W imieniu burmistrza Mariana Błachuta życzenia krwiodawcom złożyli Marek Gazda oraz radny Janusz Uszok, obecne było kierownictwo ZF TRW a także dyrektor Regionalnego CKiK w Katowicach Stanisław Dyląg oraz kierownik RCKiK w Bielsku-Białej Gabriela Gorol.
Do krwiodawców popłynęły życzenia i gratulacje nie tylko z okazji kończącego się roku ale także ze względu na przypadający w tym roku Jubileusz 60-lecia krwiodawstwa w Polsce.
Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w Galerii. Kliknij TUTAJ

 

PostHeaderIcon Komunikat

Uwaga!!!

Krwiodawcy, którzy posiadają bilety wolnej jazdy w autobusach PKM prosimy o zgłaszanie się do PKM celem przedłużenia ich na rok 2019.

Zarząd Klubu HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach

 

PostHeaderIcon Odznaczenia dla naszych krwiodawców

W dniach 22 – 26 listopada przypadają rokrocznie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym roku obchodzono 60-lecie tego ruchu. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Łękawicy podjął się organizacji uroczystej akademii właśnie w Łękawicy, a Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przystał na to i w sobotę 24 listopada krwiodawcy z rejonu objętego działaniem OR PCK w Bielsku-Białej stawili się licznie w Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy, którego podwoje udostępnił wójt gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek, aby odebrać odznaczenia i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez uczniów miejscowej szkoły oraz Kapelę” Spod Czocha”.
Wśród uhonorowanych przez Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża Stanisława Kracika, który jest jednocześnie przewodniczącym Kapituły Odznaki Honorowej PCK znalazło się dwóch krwiodawców Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach: Piotr Nowicki i Edward Hałas.
Edward odebrał Odznakę Honorową PCK IV stopnia, Piotr III stopnia.

Wśród gości obecni byli: Małgorzata Pępek, posłanka na sejm RP, Stanisław Dyląg, Dyrektor Naczelny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Gabriela Gorol, kierownik Rejonowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej, dyrektor Biura Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach Bogdan Ogrocki, samorządowcy na czele z wójtem, Tadeuszem Tomiczkiem, przedstawiciele służb mundurowych, dyrekcje szkół oraz Zarząd i Rada Rejonowa Oddziału Rejonowego w Bielsku-Białej.
Naszym odznaczonym towarzyszyli: prezes Klubu HDK PCK przy ZF TRW w Czechowicach-Dziedzicach Lucjan Martyniak, Sławomir Mazur – skarbnik Klubu HDK PCK przy ZF TRW, Tomasz Szpyrka, przewodniczący Związku Zawodowego „KADRA” przy PG SILESIA Sp. z o.o. oraz żona pana Edwarda.

 

PostHeaderIcon Akcja krwiodawstwa w Ligocie - Miliardowicach

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę, 28 października, na parkingu przy kościele w Ligocie- Miliardowicach  w godzinach od 8.00 do 12.00 (rejestracja do 11.30).

Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabat dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Prosimy odwiedzić stronę www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

 

PostHeaderIcon Dziękujemy!!!

Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w  akcji krwiodawstwa, która odbyła się w niedzielę, 30 września, na parkingu przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych.
Zarejestrowały się 24 osoby, krew pobrano od 20 dawców, dzięki czemu do Banku Krwi można było przekazać 9 000 ml tego bezcennego leku.
Ponadto Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach wyraża ogromną wdzięczność za ofiarę do puszek w czasie przeprowadzonej w tym dniu kwesty na rzecz PCK. Zebrano 1300 zł. Dzięki tym środkom podopieczni Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku – Białej otrzymają pomoc żywnościową.

 
Więcej artykułów…
maj 2020
pwścpsn
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031