Home

PostHeaderIcon Aktualności

PostHeaderIcon Odznaczenia dla naszych krwiodawców

W dniach 22 – 26 listopada przypadają rokrocznie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym roku obchodzono 60-lecie tego ruchu. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Łękawicy podjął się organizacji uroczystej akademii właśnie w Łękawicy, a Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przystał na to i w sobotę 24 listopada krwiodawcy z rejonu objętego działaniem OR PCK w Bielsku-Białej stawili się licznie w Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy, którego podwoje udostępnił wójt gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek, aby odebrać odznaczenia i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez uczniów miejscowej szkoły oraz Kapelę” Spod Czocha”.
Wśród uhonorowanych przez Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża Stanisława Kracika, który jest jednocześnie przewodniczącym Kapituły Odznaki Honorowej PCK znalazło się dwóch krwiodawców Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach: Piotr Nowicki i Edward Hałas.
Edward odebrał Odznakę Honorową PCK IV stopnia, Piotr III stopnia.

Wśród gości obecni byli: Małgorzata Pępek, posłanka na sejm RP, Stanisław Dyląg, Dyrektor Naczelny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Gabriela Gorol, kierownik Rejonowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej, dyrektor Biura Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach Bogdan Ogrocki, samorządowcy na czele z wójtem, Tadeuszem Tomiczkiem, przedstawiciele służb mundurowych, dyrekcje szkół oraz Zarząd i Rada Rejonowa Oddziału Rejonowego w Bielsku-Białej.
Naszym odznaczonym towarzyszyli: prezes Klubu HDK PCK przy ZF TRW w Czechowicach-Dziedzicach Lucjan Martyniak, Sławomir Mazur – skarbnik Klubu HDK PCK przy ZF TRW, Tomasz Szpyrka, przewodniczący Związku Zawodowego „KADRA” przy PG SILESIA Sp. z o.o. oraz żona pana Edwarda.

 

PostHeaderIcon Akcja krwiodawstwa w Ligocie - Miliardowicach

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę, 28 października, na parkingu przy kościele w Ligocie- Miliardowicach  w godzinach od 8.00 do 12.00 (rejestracja do 11.30).

Przypominamy, że należy posiadać przy sobie dokument tożsamości, w dniu poprzedzającym oddawanie krwi unikać tłustych posiłków i alkoholu, a przed udaniem się do ambulansu należy spożyć lekki posiłek i dobrze nawodnić organizm. Powinno się wypić około 1,5 litra wody.

Warto zapoznać się z różnego rodzaju propozycjami zniżek i rabat dla honorowych dawców krwi, jakie oferują krwiodawcom, np. hotele, motele, schroniska, cukiernie, kawiarnie itp. Prosimy odwiedzić stronę www.dawcomwdarze.pl i zapoznać się ze szczegółami.

 

PostHeaderIcon Dziękujemy!!!

Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestniczącym w  akcji krwiodawstwa, która odbyła się w niedzielę, 30 września, na parkingu przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych.
Zarejestrowały się 24 osoby, krew pobrano od 20 dawców, dzięki czemu do Banku Krwi można było przekazać 9 000 ml tego bezcennego leku.
Ponadto Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach wyraża ogromną wdzięczność za ofiarę do puszek w czasie przeprowadzonej w tym dniu kwesty na rzecz PCK. Zebrano 1300 zł. Dzięki tym środkom podopieczni Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku – Białej otrzymają pomoc żywnościową.

 

PostHeaderIcon Akcja poboru krwi i kwesta przy kościele Wspomożenia Wiernych

Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach przypomina i zaprasza do udziału w kolejnej wrześniowej akcji krwiodawstwa, tym razem w niedzielę, 30 września, na parkingu przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w godzinach od 9:00 do 13:00. Razem z akcją prowadzona będzie kwesta na potrzeby PCK.

 

PostHeaderIcon Udana akcja poboru krwi .... Dziękujemy!!!

W dziewiątej w tym roku akcji poboru krwi na Placu Jana Pawła II wzięła udział rekordowa liczba krwiodawców.  To zapewne spora zasługa mediów: czecho.pl oraz Radia Bielsko, które codziennie zachęcały potencjalnych dawców do podzielenia się cząstką siebie.
Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach oraz wspierającego go kluby: Klub HDK PCK przy ZF TRW im. Ludwika Hirszfelda oraz Klub HDK PCK przy "Cargo S.A." w Czechowicach-Dziedzicach składają serdeczne podziękowania ww. mediom za nagłośnienie akcji a wszystkim uczestnikom za dar serca, który zapewne przyczyni się do uratowania życia lub też do powrotu do zdrowia dziesiątkom potrzebujących.

W trwającej w czwartek, 13 września, od godz. 9:00 do 15:00 akcji krwiodawstwa udział wzięło 51 osób, po badaniach lekarskich krew oddało 46 dawców, co zaowocowało przekazaniem do Banku Krwi 20 700 ml tego bezcennego leku.
Klub HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do udziału w kolejnej wrześniowej akcji krwiodawstwa, tym razem w niedzielę, 30 września, na parkingu przy Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w godzinach od 9:00 do 13:00.
Miło nam poinformować również, że do do Akcji "Dawcom w Darze" przystąpiła firma TANDSNOW - Mariusz Taran (tel. 500 042268, www.tandsnow.com), proponując Honorowym Dawcom Krwi 15% rabatu na skok ze spadochronem oraz film i zdjęcia, w dwóch lokalizacjach: lotnisko Kaniów oraz lądowisko Chyżne.

 
Więcej artykułów…
luty 2019
pwścpsn
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728