Home Strona główna Odznaczenia dla naszych krwiodawców

PostHeaderIcon Odznaczenia dla naszych krwiodawców

W dniach 22 – 26 listopada przypadają rokrocznie Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce. W tym roku obchodzono 60-lecie tego ruchu. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Łękawicy podjął się organizacji uroczystej akademii właśnie w Łękawicy, a Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przystał na to i w sobotę 24 listopada krwiodawcy z rejonu objętego działaniem OR PCK w Bielsku-Białej stawili się licznie w Centrum Usług Społecznościowych w Łękawicy, którego podwoje udostępnił wójt gminy Łękawica Tadeusz Tomiczek, aby odebrać odznaczenia i wysłuchać programu artystycznego przygotowanego przez uczniów miejscowej szkoły oraz Kapelę” Spod Czocha”.
Wśród uhonorowanych przez Prezesa Polskiego Czerwonego Krzyża Stanisława Kracika, który jest jednocześnie przewodniczącym Kapituły Odznaki Honorowej PCK znalazło się dwóch krwiodawców Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach: Piotr Nowicki i Edward Hałas.
Edward odebrał Odznakę Honorową PCK IV stopnia, Piotr III stopnia.

Wśród gości obecni byli: Małgorzata Pępek, posłanka na sejm RP, Stanisław Dyląg, Dyrektor Naczelny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Gabriela Gorol, kierownik Rejonowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bielsku-Białej, dyrektor Biura Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach Bogdan Ogrocki, samorządowcy na czele z wójtem, Tadeuszem Tomiczkiem, przedstawiciele służb mundurowych, dyrekcje szkół oraz Zarząd i Rada Rejonowa Oddziału Rejonowego w Bielsku-Białej.
Naszym odznaczonym towarzyszyli: prezes Klubu HDK PCK przy ZF TRW w Czechowicach-Dziedzicach Lucjan Martyniak, Sławomir Mazur – skarbnik Klubu HDK PCK przy ZF TRW, Tomasz Szpyrka, przewodniczący Związku Zawodowego „KADRA” przy PG SILESIA Sp. z o.o. oraz żona pana Edwarda.

 
lipiec 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031